האם כימותרפיה מזיקה יותר מהסרטן?

אנשים רבים חושפים את עצמם לכימותרפיה למרות תופעות הלוואי הקשות, מתוך הנחה שהנזק והסבל שהטיפול גורם הוא חיוני לריפוי, ומן הסתם, מסוכן פחות מהסרטן עצמו.  אך בשנים האחרונות יוצאים עוד ועוד מחקרים רפואיים הבוחנים את השפעות הכימותרפיה, ומהם עולה תמונה שונה, לפיה הכימותרפיה עלולה לא רק לגרום יותר נזק מהסרטן עצמו, אלא אף להחמיר את המחלה.


שנייה לפני שממשיכים…

המידע הזה עשוי להציל את חייכם!

טיפים טבעיים למניעה וטיפול בסרטן- חינם להורדה

בכתבה הבאה נבחן כמה מחקרים עדכניים שמצאו השפעות מדאיגות של כימותרפיה ומעידים שהטיפול הכימותרפי, כמו גם ההקרנות, עלולים לגרום לנזקים חמורים כגון התפשטות וגדילה של תאי הסרטן, עמידות מוגברת לטיפול והיווצרות של גידולים חדשים.

האם כימותרפיה מלבה את הסרטן?

מחקר שנערך במרכז הרפואי בית ישראל בארה"ב (Beth Israel Deaconess Medical Center) מצא שטיפולי כימותרפיה והקרנות, אשר הורגים תאי סרטן, למעשה גורמים לגידולים סרטניים לגדול ולהתרבות.

למה זה קורה?

הטיפול הכימותרפי וההקרנות גורמים לגסיסת תאי הסרטן, אשר בתמורה גורמים לדלקת, שמובילה לצמיחה אגרסיבית יותר של הגידול הסרטני.

מחבר המחקר, ד"ר דיפאק פניגראפי מסביר: "במחקר זה אנחנו מדגימים כיצד פסולת מתאי סרטן מתים או גוססים יכולה ללבות את צמיחת הגידול…(ולכן) טיפול קונבנציונלי בסרטן, שנועד להרוג את תאי הגידול, הוא למעשה חרב פיפיות"

כימותרפיה עלולה לחזק את תאי הסרטן

מחקר שנערך בשנת 2013 ופורסם במגזין Nature מצא ממצאים דומים, ומדאיגים לא פחות, לפיהם כימותרפיה גורמת לגידול והתרבות תאים סרטניים, כיוון שהיא פוגעת ברקמות הבריאות שסביב הגידול.

חמור מכך, המחקר העלה כי הטיפול גרם לתאים סרטניים לפתח עמידות לכימותרפיה וכך, למעשה, הפך אותם ל'תאי על' של סרטן ('super cancer cells'), אשר עמידים גם לטיפולים האגרסיביים ביותר, ולכן הופכים את הסרטן לקטלני עוד יותר משהיה.

כימותרפיה עלולה לגרום להתפשטות הסרטן

מחקר חדש שפורסם במגזין המדעי האמריקאי Science Translational Medicine, מראה שטיפול כימותרפי לפני ניתוח עלול להגדיל את תאי הגידול בגוף, ואף לגרום לסרטן להתפשט לאזורים נוספים.

המחקר, שהתמקד בסרטן השד, מצא שכמה סוגים נפוצים של תרופות  כימותרפיה, המשמשות לטיפול בסוגים שונים של סרטן השד, למעשה גרמו לעליה במספר המבנים המיקרוסקופיים בגידולים. מצב זה שנקרא tumor microenvironment of metastasis  (או בקצרה TMEM), מסייע לתאי סרטן פולשניים להתנתק מהגידול ולהתפשט ברחבי הגוף.

ממצא זה חשוב במיוחד כיוון שאלה אותן גרורות, אשר נגרמות כשתאים מגידול 'ראשוני' בשד יוצרים גידולים נוספים באזורים אחרים בגוף, אשר גורמות למותם של חולים בסרטן השד ולא הגידול בשד עצמו.

מה גורם יותר נזק – כימו או סרטן?

כתוצאה מכל העדויות הללו עולה מן הסתם השאלה האם הטיפול הכימותרפי בעצם מסוכן יותר מהסרטן שהוא נועד לרפא?

בעוד שהתשובה לכך לא חד משמעית, ישנם לא מעט מומחים הטוענים שכימותרפיה הורגת חולי סרטן מהר יותר מאשר הימנעות מטיפול. כך, למשל, הפרופסור לפיסיולוגיה ופיסיקה רפואית באוניברסיטת ברקלי בקליפורניה, ד"ר הרדין בי ג'ונס, טוען שהממצאים שלו מעידים על כך שאנשים שמסרבים לקבל טיפול כימותרפי לסרטן חיים בממוצע 12.5 שנים, בעוד שאלה שכן מקבלים את הטיפול חיים בממוצע 3 שנים בלבד. כלומר, הימנעות מקבלת טיפול קונבנציונלי לסרטן גורם לאנשים לחיות כמעט פי 4 מאלו שבוחרים בטיפול זה.

אם אתם מתוסכלים ממצב הבריאות שלכם, נבוכים מול שפע האפשרויות, חסרי סבלנות מול הרצון לבדוק את כולן וחוסר הזמן לעשות זאת, יש עצה! אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. בחרו היום בבריאות של מחר! העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא תמיכה נטורופתית יכולה לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. התקשרו עכשיו לקו החם 03-9569449 או כתבו לנו בוואטסאפ. בואו לבקר!

ידע הוא כח! הכל מתחיל בהקשבה לעצמנו, באמירת תודה, בתפילה לבורא עולם, ובבחירה מושכלת של הערוצים שלהם אנחנו מקשיבים. מי שמעריך מזון בריא וטיפול טבעי, מומלץ שיתעדכן בערוצי תקשורת אלטרנטיביים ונקיים, שאינם מצונזרים. התחברו לקבלת עדכונים במייל . אנחנו שולחים מדי פעם מילות עידוד והעצמה, כתבות מרחבי העולם, מידע על חידושי בריאות , וטיפים מועילים.

רוצים לשמוע עוד? מוזמנים לצפות בהרצאות של ד"ר אבני בנושא:

מקורות:

The chemical death of cancer cells creates inflammation, which feeds cancer growth: Yet another study links chemotherapy to the SPREAD of cancer

Chemotherapy found to increase the number of tumor cells circulating in the blood, spreading it to previously unaffected areas


להורדת ספר מתנה-

טיפים טבעיים למניעה ולטיפול בסרטן

להורדת הספר

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X