מזונות נוגדי דלקת

מזונות בעלי יכולות מיוחדות נגד דלקות

התפריט המערבי , המורכב בחלקו הגדול מפחמימות מזוקקות, סוכר, בשר ושמני טרנס מעורר בגוף  מצבים דלקתיים.

ברפואה הנטורופתית, רוב המחלות הכרוניות נחשבות לדלקת.

מה גורם לדלקות כרוניות?

מצבים דלקתיים בגוף נוצרים כתגובה לזיהום (אינפקציה) או נזק וזאת כאמצעי הגנה בתקופת ההחלמה.  למשל, אם יש נקע, יש במקום כאב והתנפחות – הן כדי להזהיר מפני נזק נוסף והן כתוצאה ממאמצי הריפוי של הגוף. אבל, אם הסיבה הממשית לאינפקציה בגוף, מכל מיני סיבות, לא נפתרת, נוצרת בעיה. אם הגוף לא מסוגל לרפא מצב דלקתי אקוטי, הולך ומתהווה מצב דלקתי כרוני.  כאן נכנסים לפעולה מספר חומרים, ממקור של מזונות, להם יש יכולת אנטי דלקתית.

במאמר זה נסקור מספר מזונות כאלו, שאותם מומלץ לשלב בתפריט היומי. למזונות כאלו יש יכולת אנטי דלקתית והם עוזרים גם למערכת החיסונית של הגוף. יש צמחים בהם מצויים פיטוכימיקלים  שתורמים להתגוננות של הגוף בפני חיידקים, וירוסים ועודף קרינת שמש. יש מזונות, שאם צורכים אותם בקביעות, במסגרת הארוחות היומיות,  הם מספקים הגנה בפני מצבים דלקתיים וגם מגבירים את יכולת ההתגוננות של המערכת החיסונית. למזונות אלו יש יכולת נוגדת דלקות רבת עוצמה.

הוכח במחקרים  שמצבים דלקתיים עשויים לגרום לשלל מחלות שונות כמו סוכרת, השמנה, מחלות לב וסרטן. לכן, טיפול טבעי במצבים דלקתיים בגוף הוא מפתח למניעה ולריפוי של מחלות כאלו.

מזונות אנטי – דלקתיים

כרוב עלים (קייל)

מנה  של כרוב עלים מכילה כ- 120 מ"ג שמני אומגה-3  וכ- 90 מ"ג של אומגה 6.  מומחי תזונה טוענים שכרוב עלים הוא המזון היותר עשיר ברכיבי תזונה המצוי עלי אדמות.

פטריות שיטאקי

פיטריות אלו מכילות חומרים שמגבירים את יכולתה של המערכת החיסונית להלחם כנגד אינפקציות. לחומרים אלו  יש גם יכולות אנטי סרטניות. בנוסף הם גם מצמצמים נזק שנגרם למערכת החיסונית,  אם אנשים מקבלים כימותרפיה או הקרנות כנגד סרטן.

זרעי שומשום וזרעי קנביס

שני מיני זרעים אלו מכילים סטרולים צמחיים שעוזרים לאיזון המערכת החיסונית, כאשר זו תוקפת את הגוף במחלות אוטו-אימוניות, כמו דלקת פרקים שגרונית וזאבת. הם עשירים במידה יוצאת דופן בברזל, מגנזיום, מנגן ואבץ, שחשובים מאוד לפעולת המערכת החיסונית. יש בהם גם כמות משמעותית של ויטמיני 1B, 3B ו- E.

מזונות נוספים

מזונות נוספים מומלצים הם קישואים, פירות גרגרים, עגבניות, אגוז מלך,  קקאו, תה ירוק, זרעי פשתן וזרעי צ'יה.

יש להיזהר מתה ירוק המיובא מסין – הוא עלול להכיל כמות רבה של פלואוריד.

אם אתם מתוסכלים ממצב הבריאות שלכם, נבוכים מול שפע האפשרויות, חסרי סבלנות מול הרצון לבדוק את כולן וחוסר הזמן לעשות זאת, יש עצה! אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. בחרו היום בבריאות של מחר! העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא תמיכה נטורופתית יכולה לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. התקשרו עכשיו לקו החם 03-9569449 או כתבו לנו בוואטסאפ. בואו לבקר!

ידע הוא כח! הכל מתחיל בהקשבה לעצמנו, באמירת תודה, בתפילה לבורא עולם, ובבחירה מושכלת של הערוצים שלהם אנחנו מקשיבים. מי שמעריך מזון בריא וטיפול טבעי, מומלץ שיתעדכן בערוצי תקשורת אלטרנטיביים ונקיים, שאינם מצונזרים. התחברו לקבלת עדכונים במייל . אנחנו שולחים מדי פעם מילות עידוד והעצמה, כתבות מרחבי העולם, מידע על חידושי בריאות , וטיפים מועילים.

References:

How to grow peonies
health
THE LATEST
Search the published scientific literature:

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X