ויטמין C לילדים : אבקה, ליפוזומלי בכמוסות, או ליפוזומלי נוזלי?

על כל וירוס שלא יבוא, ויטמין C חשוב ביותר להגנה על מערכת החיסון .

הקיץ בעיצומו, וכל ילד ישמח למשקה מרווה וטעים. אפשר גם בריא! 

בחנויות תמצאו ויטמין C ממגוון מותגים: אלטמן, הדס, פלוריש, דובונים, ועוד – אבל רוב המוצרים הם בכמוסות או בכדורים, ואלו שבנוזל יש לוודא שאינם מכילים סוכר או ממתיקים מלאכותיים (שגרועים אף יותר, פרט לסטיביה ואריטריטול).

התגלית המשפחתית שלי היא אבקה חדשה להכנת משקה בריא ומרווה, בטעם לימון, שכל הילדים אוהבים. וגם אני ורעייתי. קראנו לזה "מיצי". וכשאני שואל "מי רוצה מיצי" כמעט תמיד הם משיבים בחיוב.

תסתכלו על הדינמיקה שקרתה אצלנו מאז שמיצי נכנס לתמונה:

  • תחרות בין הילדים מי מקבל ראשון.
  • אפס משקאות ממותקים.
  • הגנה חיסונית !
  • וגם אבא ואמא אוהבים!

המשקה מבוסס על ויטמין C, בתוספת אבץ, ביופלבונואידים ופרי יער שעוזרים לספיגתו. נכון, זה לא ליפוזומלי. אבל זה ללא חומר משמר (ומהבחינה הזאת הרבה יותר בטוח מהליפוזומלי הנוזלי), ובלי ממתיקים מלאכותיים, והילדים ממש מבקשים ממני להכין להם את זה. 

האם כדאי (גם) ויטמין C ליפוזומלי? 

בחנויות תמצאו גם ויטמין C ליפוזומלי, אנשים רבים חושבים שויטמין C ליפוזומלי זה ביוקר. ולעומת זאת הפרסומות מציינות את הספיגה. אז בוא נעשה קצת סדר. 

האם הספיגה של ויטמין C ליפוזומלי אכן משופרת?

על פי מחקרים, הספיגה של ויטמין C ליפוזומלי היא אכן פי 6. והוא נשאר בגוף להרבה יותר זמן (ויטמין C רגיל נשטף תוך 4 שעות).

האם הויטמין C אכן ליפוזומלי?

זאת שאלה שאלתית. ליפוזומלי נוזלי הוא מאד בלתי יציב ולכן חובה לשמור אותו בקירור וגם אז הוא מתפרק די מהר. כמו כן נדרש לייצב את ה-PH שלו בצורה מושלמת, ולכן נדרש המון נוזל על כל גרם של ויטמין C. וגם יש בו חומר משמר מוצר בכמוסות יכול להיות יותר יציב – אבל זה לא מספיק לערבב שמן עם ויטמין C כדי לקבל ליפוזומל:  בקשו מהיצרן להציג בדיקות מעבדה המציינת מהי כמות הליפוזומים במוצר. 

שמעתי שויטמין C מועיל לחיזוק הקולגן של החניכיים. אבל מה עם השיניים? 

השיניים אוהבות בסיסיות, דבר המאפשר התחדשות טבעית של אמייל השן  (ראו סרטון שהקלטתי לפני כחצי שנה עם טיפים להתחדשות טבעית של השיניים). הויטמין C קצת חומצי. אם אתם רגישים, ניתן לשטוף את הפה במי מלח לאחר השימוש – ובכלל לאחר כל ארוחה, כדי לעודד את התחדשות הטבעית של אמייל השן.

הקיבה שלי רגישה, מה לעשות אם מרגישים חוסר נוחות?

פצלו את המינון לפעמיים, לחילופין, קחו יחד עם האוכל, הכינו מיצי-שייק: ניתן לשלב מיצי בכל שייק שאתם מכינים (בקרוב מתכונים לשייקים המשלבים גם אבקות שייק ומזונות רפואיים).

מה עדיף לי? C ליפוזומלי בכמוסות או C קומפלקס באבקה?

גם וגם. והשאלה לאיזה צורך.

לילדים עדיפה האבקה כי זה יותר זמין ונוח וטעים וקל לשימוש, ולכן יש יותר סיכוי שהילדים יתמידו. כך גם למי שלא יכול לבלוע כמוסות.למבוגרים שיכולים לבלוע כמוסותהכמוסות עדיפות על האבקה. כי הן ליפוזומליות וויטמין C ליפוזומלי מחזיק מעמד ליותר זמן. אפשר גם לשלב: פתחו כמוסה של ויטמין C ליפוזומלי בכמוסות, ושלבו בתוך המשקה (בקניית האבקה, תקבלו 20 ש"ח הנחה על הכמוסות).

אם רוצים C ליפוזומלי, איזה סוג הכי בטוח ויעיל? 

C ליפוזומלי הכי בטוח זה בכמוסות. כי בכמוסות אין צורך בחומר משמר (על פי מחקרים מסוימים תוצרי אשלגן (פוטאסיום) סורבאט גורמים למוטציות ב-DNA בנוכחות של ויטמין C ומלח ברזל).
C ליפוזומלי בכמוסות גם יותר יעיל כי הליפוזומים הרבה יותר יציבים.

מה עושים עם ילדים (והורים) שרוצים ליפוזומלי אבל לא יכולים לקחת כדורים או כמוסות? האם לדחוף להם חומר משמר (כמו בליפוזומלי הנוזלי) זו האלטרנטיבה היחידה?  

אפשר לפתוח את הכמוסות ולערבב בנוזל או במשקה. אפשר גם לערבב עם האבקה שלמעלה.

איך יודעים שזה באמת ליפוזומלי?

חדש – סלינאולויטמין C ננו-ליפוזומלי בכמוסות הוא המוצר היחיד שמתחייב לבדיקת מעבדה של מיקרוסקופ אלקטרוני לנוכחות ושלמות הליפוזומים של הויטמין סי:

איך סלינאול משתווה לויטמין C ליפוזומלי נוזלי ולאבקה?

הנה טבלת השוואה:

האם אפשר להשיג בארץ ויטמין C ללא הנדסה גנטית (Non-GMO)?

רוב הויטמין C שבעולם מופק מתירס שמהונדס גנטית ועלול להכיל חומרי הדברה. בארץ סלינאול – ויטמין C ליפוזומלי בכמוסות (שיוזכר למטה) – הוא המוצר היחיד שיש לו אישור שהויטמין C שבו חופשי מהנדסה גנטית.

אם אתם סובלים מאלרגיות, ממחלות אוטואימוניות, ורוצים באבקה, נמליץ על ויטמין C גבישי של נוטריביוטיק (הזמנה מחו"ל). ואם אתם רוצים גם שיהיה לא חומצי, אפשר להשיג מנוטריביוטיק גם סודיום אסקורבט.

אם אתם מתוסכלים ממצב הבריאות שלכם, נבוכים מול שפע האפשרויות, חסרי סבלנות מול הרצון לבדוק את כולן וחוסר הזמן לעשות זאת, יש עצה! אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. בחרו היום בבריאות של מחר! העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא תמיכה נטורופתית יכולה לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. התקשרו עכשיו לקו החם 03-9569449 או כתבו לנו בוואטסאפ. בואו לבקר!

ידע הוא כח! הכל מתחיל בהקשבה לעצמנו, באמירת תודה, בתפילה לבורא עולם, ובבחירה מושכלת של הערוצים שלהם אנחנו מקשיבים. מי שמעריך מזון בריא וטיפול טבעי, מומלץ שיתעדכן בערוצי תקשורת אלטרנטיביים ונקיים, שאינם מצונזרים. התחברו לקבלת עדכונים במייל . אנחנו שולחים מדי פעם מילות עידוד והעצמה, כתבות מרחבי העולם, מידע על חידושי בריאות , וטיפים מועילים.

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X