59+ איש מתו מחיסון – סינגפור השעתה את תמיכתה בחיסונים אלו

התמותה לאחר חיסוני שפעת ממשיכה לעלות בדרום קוריאה. אבל בזמן שרשויות הבריאות שם עובדות כדי להרגיע את הציבור ע"י הפרכת קשר בין שני הדברים, מדינה אחרת באסיה נקטה צעד זהירות ומשעה את החיסון. סינגפור משכה באופן זמני את התמיכה שלה בחיסונים SKYCellflu Quadrivalent של SK Bioscience ו- VaxigripTetra של סנופי פסטר, כך הודיע משרד הבריאות שם ביום ראשון 25/10. בין שבעת המותגים שניתנו לאנשים שנפטרו בדרום קוריאה, שני אלו הם היחידים שזמינים גם בסינגפור. עדיין ניתן להשתמש בשני חיסוני שפעת אחרים שנמכרים בסינגפור והרשויות ימשיכו לנטר את המצב ולהיות בקשר עם הרשויות בדרום קוריאה.

נכון ליום שני 26/10, לפחות 59 אנשים, רובם בגילאי 70 ו- 80 נפטרו בדרום קוריאה לאחר חיסון שפעת, המספר עלה מ- 46 ביום שבת 24/10. זה מתוך יותר מ- 14.7 מיליון אנשים שחוסנו העונה. בשנה שעברה יותר מ- 1500 מבוגרים נפטרו בתוך שבעה ימים אחרי שקיבלו חיסוני שפעת – מקרי התמותה לא היו קשורים לחיסון לפי הממשלה, כך דווח ברויטרס. אנשים מבוגרים וילדים מקבלים בדרום קוריאה חיסונים חינם.

המרכז לבקרת מחלות של קוריאה אמרו ביום חמישי שהם לא מצאו קשר בין מקרי התמותה וחיסוני שפעת וביקשו מהאזרחים להמשיך להתחסן. בהצהרה ל- Fierce Pharma ביום שני, דובר של סנופי הצביע על חקירת המרכז לבקרת מחלות והדגיש שהחקירה של הסוכנות אישרה שאין קשר בין הדברים.

בכירים בקוריאה מנסים לשכנע את הציבור, שנכנס לחרדה, שהחיסונים הם בטוחים ושהתועלת עולה על תופעות לוואי כלשהם. "תבטחו במסקנות של רשויות הבריאות שאליהן הגיעו לאחר סקירה עם מומחים", אמר הנשיא מון ג'אה-אין בפגישה, כפי שדווח על ידי רויטרס. "יש צורך להרחיב את חיסון השפעת השנה לא רק כדי למנוע את השפעת אלא גם כדי להרחיק זיהום אחר בו זמנית ואת ההתפשטות של שפעת וקוביד 19". פרט לתופעות לוואי מתונות, חיסון שפעת עלול לגרום תגובה אלרגית בחלק מהאנשים אבל כמו אלרגיות לבוטנים, תגובות כאלה קורות בתוך דקות. זה לא דווח בדרום קוריאה, לפי רויטרס.

מקור: Sanofi, SK flu shots halted in Singapore as South Korea post-vaccination deaths climb to 59

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X