"שיהיה במזל!" על פריון והריון

תוכן

מטפלת בזוגות שמנסים להיכנס להריון, בנשים בהריון או בנשים מניקות?

מנסים להיכנס להריון?

את בהריון?

את מניקה?

הפוסט הזה הוא בשבילכם!

 

בדיקות 

בדרך כלל יש נטיה לבדוק את האישה אבל לא פחות חשוב, ואפילו יותר פשוט ולא חודרני, לבדוק את הגבר- כלומר את הזרע. בעידן שלנו אחוז הגברים עם בעיות פריון גבוה במיוחד ויש מה לעשות כדי לשפר את איכות הזרע.

 

תזונה

ככל שהגוף שלכם יהיה יותר בריא, כך הכניסה להריון תהיה מהירה יותר וההריון יהיה איכותי יותר.

חשוב כמובן לאכול בריא כבר כשאתם "מתכננים". מה זה בריא? מזונות מלאים (ללא קמח לבן, סוכרים, ג'אנק פוד, להמעיט במוצרי חלב, מזונות מעובדים, מטוגנים או "על האש"  וכיוצ"ב), הרבה ירקות, פירות, קטניות, אגוזים, טחינה ומאכלים ביתיים איכותיים.

 

תוספי תזונה לאשה

יוד- יתכן שאת לא נכנסת להריון כי חסר לך יוד. בנוסף, המצאות מספיק יוד בגוף חיונית להתפתחות הנוירולוגית התקינה של העובר. אפילו משרד הבריאות כבר מכיר בכך ואף צרף את היוד להמלצות הצריכה בהריון ובהנקה. 

מתוך אתר משרד הבריאות:הגוף לא מייצר יוד וצריך לצרוך אותו "מבחוץ". יוד נמצא בדגים ופירות ים, באצות, בביצים, בחסה ובעלי בייבי.

אם את חוששת שאת לא צורכת מספיק יוד ניתן לצרוך אותו בתוספים.

 

יוד גם חשוב ביותר להתפתחות הנוירולוגית של העובר והתינוק

במחקר שנערך ע"י קופת חולים מכבי בשיתוף האוניברסיטה העברית בירושלים ובו נבדקו מעל 2000 נשים הרות וילדים, נמצאו ערכים נמוכים של יוד ביחס לנורמה המומלצת. (*באם את צורכת תרופה לתת פעילות של בלוטת התריס יש להיוועץ ברופא)

 

מוצרי יוד מומלצים לפני ותוך כדי ההריון

גרין הופ מבית סיקורה מכיל 150 מק"ג יוד טבעי (מאצת אולווה אורגנית), בתוספת 400 מק"ג פולאט (הצורה הטבעית והפעילה של חומצה פולית). מומלץ בעיקר לנשים שמתכננות הריון או שכבר בהריון. גרין הופ מיוצר ללא שימוש בטכנולוגיה של הנדסה גנטית – GMO Free, ללא רכיבים מהחי – Vegan Friendly, כשר, בהשגחת בד"צ העדה החרדית.

יוד לוגול בטיפות– יוד הלוגול של J CROWS מיוצר בגבישי יוד ממכרה טבעי במערב ארה"ב, 3 קילומטר בלב האדמה. מעבדת Natural News (המעבדה הטובה ביותר בעולם לזיהוי מתכות כבדות) מצאה שליוד הזה יש את תכולת המתכות הכבדות הנמוכה ביותר בעולם. היצרן מתחייב להשתמש רק במרכיבים שאינם מהונדסים גנטית. המוצר אינו מכיל גלוטן, סויה, חלב, בשר, בוטנים, שומשום, צדפות, שמרים או ביצים. מוצר טבעוני. ניתן למרוח מספר טיפות בנקודת הדופק סמוך לכף היד לספיגה דרך העור או 2-3 טיפות מתחת ללשון.

 

"כדי שתכנסי להיכנס להריון הגוף צריך להיות במצב מיטבי"

 

הורמונים- במידת האפשר יש להפסיק צריכת גלולות נגד הריון לפחות 3 חודשים לפני הכניסה להריון.

אלכוהול, סיגריות וסמים– אם לא נמנעתם עד עכשיו, יש להימנע בחודשים הקודמים לכניסה להריון.

 

האם את בסטרס?

במצבי סטרס, חרדות או מתח גופינו מפריש הורמוני סטרס. הורמונים אלו לא מסייעים לכניסה להריון. פטריית ראישי תומכת במצבי סטרס ואף מאזנת את פעילות הכבד אשר אחד מ-500 התפקידים שלו הוא מיחזור הורמוני המין בגוף.

 

האם בלוטת התריס שלך מאוזנת?

מצבי קושי בכניסה להריון וגם חלק מההפלות הטבעיות נגרמות כתוצאה מבלוטת תריס לא מאוזנת.  חשוב לבדוק את הבלוטה בבדיקות דם (TSH, T3, T4) ובאם נמצא חוסר איזון יש לטפל. פטריית הראישי בתוספת יוד תתמוך בבלוטת התריס.

 

ויטמיני Bחשובים ביותר לפני הכניסה להריון ובייחוד B9– פולאט טבעי אשר חוסר שלו עלול להביא למומים מולדים.

 

האם את רוצה שההורמונים שלך יהיו בשיאם?

ויטמין E קומפלקס המכיל טוקופרולים – לא בכדי הוא קרוי גם "ויטמין הפריון" ויטמין זה עוזר להגן על ההורמונים שלנו וחשוב במיוחד לפני הכניסה להריון.

 

חומצת שומן מסוג אומגה 3 – אנטי דלקתית, חשובה ביותר לתפקוד המוחי. רמה נאותה של אומגה 3 בגוף חשובה ביותר להתפתחות העובר (התפתחות מוחית ושכלית) וגם לייצור חלב אם.  צריכה נאותה של אומגה 3 גם מפחיתה את הסיכון ללקות ברעלת הריון וב"דיכאון אחרי לידה". 

 

האם את נמצאת בטיפולי פוריות? 

כדאי לתמוך בכבד שעובד קשה במצבים האלה. זרעי צמח הגדילן  עם החומר הפעיל סילימרין ופטריית ראישי עושים עבודה מעולה ולא מתנגשים עם טיפולי הפוריות.

 

מה כדאי לגבר לצרוך לשיפור תפקוד מיני ואיכות הזרע?

  • פטריית קורדיספס משפרת את האיכות, הספירה והתנועה של הזרעונים ואף מעלה ייצור של טסטוסטרון אצל הגבר. (מינון: 3 כמוסות ביום במשך 3-4 חודשים לפני הכניסה להריון). 
  • פטריית ראישי – אף משפרת את איכות הזרע (1 כמוסה 20-30 דקות לפני אקט מיני או 1 ביום לפני הארוחה)
  • לקשיים בתפקוד המיני או אי אונות יש לצרוך פטריות קורדיספס ושיטאקי (מכל אחד: 1 כמוסה, 3 פעמים ביום למשך חודשיים לפחות).
  • אם הגבר נמצא בסטרס או בתקופה של לחץ מתמשך כדאי לצרוך פטריות ראישי ופטריית אגריקוס.
  • אם הגבר בעודף משקל/ סכרת/ השמנת יתר/ יתר לחץ דם: פורמולת מיקו אקס תעזור. (1 כמוסה, 3 פעמים ביום).

נכנסת להריון? מזל טוב! 

מזונות שיש לנקוט איתם זהירות בהריון

סושי- אין לצרוך סושי על כל סוגיו בזמן ההריון.

פטריות מאכל–  מאוד מומלצות לאכילה תמיד אך, אנא שיטפו אותן  במים לפני האכילה.

ביצים- לבשל היטב, להימנע מביצים רכות.

נבטים- עלולים להכיל חיידקי אי קולי או סלמונלה. עדיף לנקוט זהירות בהריון ולאכול אותם מבושלים בלבד.

 

תוספים מומלצים

 

מיקו פאם  פורמולת פטריות מרפא מומלצת לפני ותוך כדי ההריון ומכילה: ראישי, מייטקי, שיטאקי וטרמטס.

פטריית ראישי– חשובה ביותר להפחתת סטרס והתמודדות עם לחץ וחרדות. מועילה גם בתמיכה בכבד בזמן טיפולי פוריות ועוזרת בניקוי רעלים.

פטריית שיטאקה– עוזרת בניקוי הכבד, עוזרת למגר קנדידה ופטריות שמר שיותר נפוצות בזמן ההריון וחשובה במיוחד בזמן טיפולי פיריון למניעת היווצרות אבני מרה.

פטריית מאיטקי–  נמצאה יעילה ביותר בטיפול בסכרת הריון, עוזרת במצבי "תנגודת לאינסולין", תומכת במח העצם ונוגדת קנדידה ופטריות שמר, משרה ביוץ לנשים עם שחלות פוליציסטיות (טיפול 3 חודשים מינימום או עד 3 מחזורים תקינים).

פטריית טרמטס– תומכת בריריות הרחם ובנרתיק, עוזרת לגוף להתגונן בפני זיהומים שונים.

מיקו פאם מכילה את ארבעתן

 

גרין ג'וי מבית סיקורה מכיל (ב-2 כמוסות) 150 מק"ג יוד טבעי (מאצת אולווה אורגנית), בתוספת 400 מק"ג פולאט (הצורה הטבעית והפעילה של חומצה פולית), בתוספת ויטמין די (400 יחב"ל) ו- 30 מ"ג ברזל עדין (ביסגליצינאט) ומומלץ לנשים בתקופה ההריון וההנקה.

 

האם יש לך מספיק ויטמין D?

"אם את הרה כדאי שתדאגי לבדוק רמת ויטמין D בדם. בטח שלך נמוכה. בליינד. קחי מינון ויטמין D גבוה.  הרמה הגבוהה בדם טובה עבורך ועבור העובר המתפתח, ומצמצמת עד מונעת פגיעות נוירולוגיות, כולל ביכולת המילולית, אוטיזם, סוכרת נעורים, פגיעה ביכולות קוגנטיביות שלך בעתיד והקדמת בוא הדמנסיה בכלל והאלצהיימר בפרט"   – ד"ר אבני ("ובחרתם בחיים")

 

להמשיך לצרוך:

פולאט, בי קומפלקס, אומגה 3.

 

יש לך התכווצויות שרירים בלילה?

צרכי מגנזיום בבליעה ובמריחה.

 

יש לך בחילות או הקאות? 

צרכי ג'ינג'ר טרי או בחליטה, הוסיפי P-5-P (ויטמין B6 פעיל) ופטריית טרמטס.

 

את בהריון מתקדם וסובלת מצרבות? 

פטריית טרמטס עושה עבודה מפתיעה בתוך חצי שעה.

 

*** פטריות מרפא– ניתן לצרוך פטריות בהריון, הן לא מתנגשות עם טיפולי פריון או טיפול תרופתי ובטוחות לשימוש בזמן ההנקה. פטריות מרפא לא מכילות רכיבים עם פעולה הורמונלית (כגון פיטואסטרוגנים או ליגננים) והם עשירות בנוטריאנטים (כגון: אבץ , סלניום, מגנזיום, ברזל וכרום). (*** למרות האמור לעיל, אם את כבר בהריון ומעולם לא אכלת פטריות מאכל, עדיף להתחיל לאחר ההריון.)

 

ילדת בשעה טובה? 

על כך בפוסט נפרד, אבל לא יכולנו להתאפק מלהזכיר- ויטמין C

חוסר בויטמין סי אצל יילודים נקשר לאירועי מוות בעריסה. ד"ר אבני ממליץ בספרו "ובחרתם בחיים" על צריכה של ויטמין סי בתקופת ההנקה:

"בתקופת ההנקה עליהן לקחת הרבה ויטמין C, מינימום 4 עד 6 גרם"

אנחנו ממליצים על ויטמין סי ליפוזומלי ש:

"שישה גרם ממנו, לפה, שקולים ל-50 גרם לוריד!" (ד"ר אבני)

 

לקבלת ייעוץ מותאם אישית פנו אלינו !

 

שיהיה בבריאות ובמזל!

צוות טבע-לי נטורופתיה

References

הרחבה : יוד – המינרל החיוני.

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X