פרוביוטיקה שמונעת עששת?

הסוף לעששת, הסוף לדלקת חניכיים – הפרוטוקול של ג'רלד ג'ד

מאת ד"ר ג'רארד פ. ג'אד, פרופספור, חוקר כימיה ופלואוריד, וסופר  (למאמר המקורי באנגלית).

כעת אני מניח בידי כולם את התשובה המלאה לחורים בשיניים. לאחר השימוש בהליך זה לא יהיה חור אחד נוסף, מקרה נוסף של דלקת חניכיים, או עוד שן אחת מפולחת, שבירה וסדוקה. המחקר קובע כעת בוודאות כי פלואוריד הופך את השיניים לגרועות ולא לטובות יותר (מקורות: 1,2,3). הספר שלי, שיניים טובות, מלידה עד מוות, (PDF) מפרט בצורה ברורה את כל הפרטים כדי להשיג זאת.

שוחחתי עם אלפי אנשים על השיניים שלהם, לרבים מהם יש שיניים מושלמות. בכל אותם מקרים של שיניים מושלמות, ההרגל של שטיפה לאחר האוכל היה הסיבה ולא פלואוריד. אני משוכנע שלשיניים מושלמות אין שום קשר לגנטיקה. הדרך הטובה ביותר לקבל שיניים מושלמות מלבד להתרחק מרופאי שיניים חמדניים או חסרי יכולת היא לעקוב אחרי ההרגלים הבאים:

 1. שטפו חומצות מהשיניים במהלך האכילה (4).
 2. צחצח את השיניים בסבון מוצק (5).
 3. קח כמוסות סידן עם ויטמין D מדי יום (6). (הערת העורך: המלצתנו העדכנית – רצוי בון רניואל, ואם התקציב לא מאפשר, לפחות קלציפרו)
 4. קח מונוסודיום פוספט כל יום (7).
 5. קח מדי יום נתרן אסקורבט טרי לצורך חיבור החניכיים לשיניים (8).
 6. ותרו על הדאגה שהחיידקים פוגעים בשיניים: הם לא יכולים (9).
 7. ותרו על הדאגה שהסוכר הורס את שיניים. אני מוצא שלסוכר יש מעט או שום קשר לחללים (10).
 8. הימנעו מכל מוצרי הפלואור. הם הורסים את שיניים, מפרקים אנזימים וגורמים 113 מחלות (11).

ספרי בן 117 העמודים, שיניים טובות, לידה עד מוות (PDF) מכסה את נושא השיניים המושלם כולל מחלוקת הפלואוריד. זהו תוצר של אלפי שעות מחקר. רק האינדקס הוא של 41 עמודים.

מראי מקום:

 1. J Pub Health Dentistry, Nov 1993. מאמר זה קובע שיש לנו מגיפת עששת בארה"ב מכיוון של 42% מהאנשים מעל גיל 65 אין שיניים טבעיות, לבני 44 יש 30 שיניים עם עששת בממוצע. , ילדים בני 17 סובלים בממוצע מ-11 שיניים רקובות, השחורים והעניים גרועים כפליים מכך והאינדיאנים האמריקאים פי 4. לאינדיאנים אמריקאים יש טיפולי שיניים בחינם, והיו להם כמעט מאז תחילת ההפלרה. אם פלואוריד היה עוזר במניעת חורים בשיעור של 80% ל -15 שנה כפי שטענו תומכי הפלואוריד בתחילת המחקרים המוקדמים של שנות הארבעים, לתושבי ארה"ב היו כעת פחות מ -2 חורים לאדם (החישוב שלי).
 2. ב- MediZine, V6 # 2, אפריל 2000, איגוד השיניים האמריקני קובע שוב כי קיימת מגיפה דנטלית ו 42% מאלה מעל גיל 65 ו 25% מאלה מעל גיל 44 אין שיניים טבעיות. . הם מודים בבורותם לגבי למה זה קורה.
 3. ארבע עקומות המייצגות סך של 480,000 סטודנטים ומשתרעות על פני 30 שנות מחקר מצביעות על כך שהגדלת הריכוז של פלואור במי השתייה מ 0 ל 1 חלקים למיליון הגדיל את החורים ב-%7, 43%, %22 ו -10% ביפן, טוסון, הודו וארה"ב בהתאמה (ראה בספרי עמ '44,45,46 ו- 49). במילים אחרות, ההפלרה על מכפילה את כמות העששת (החישוב שלי). מחקרים רבים מאמתים את העובדה שהפלרת מים מגדילה את כמות החורים בשיניים.
 4. האמייל של השן (למעשה סידן פוספט) מגיב עם כל החומצות ליצירת חורים (ראה כל טקסט כימי העוסק במסיסות). פרוטון החומצה מושך את הפוספט היישר מהאמייל, ומהר. על ידי שתיית לגימה של מים יחד עם החומצה במהלך האכילה, החומצה מגיבה באופן כימי עם מים ליצירת יון הידרוניום וכך נשמר האמייל. אפשר להשתמש בחלב או קפה לאותה מטרה, מכיוון ששניהם אינם חומציים. ד"ר אלברט שץ, איש פרס נובל שגילה את הסטרפטומיצין, מצא לפני כמה עשרות שנים ששיני כרישים עם הפלואוריד המוגזם שלהם יתמוססו באותה קלות בחומצת לימון כמו שיניים רגילות שאינן פלואורדיות, והפריך את ההשערה לפיה פלואוריד יעצור את העששת. אנשי איגוד השיניים האמריקני דחקו הצידה את התגלית ואת ד"ר שץ ואת התגליות שלו הנוגעות "לתמותה מוגזמת של תינוקות הנגרמת כתוצאה מהפלרה בצ'ילי שבדרום אמריקה" כלא משמעותיות. הם החזירו את הדואר שלו ללא שפתחו אותו, וסירבו לדבר איתו.כמה חומצות מזיקות (עם pH <4) בטעם טארט אשר תוקפות את האמייל כוללות לימונים, אשכולית, תפוזים, אננס, פרי קיווי, עגבניות, חומץ, סיידר, ויטמין C (במיוחד ללעיסה) וחומצת קיבה. ככל שהחומצה בעלת Ph חומצי חזק יותר, כך היא תוקפת מהר יותר. חומצת גוף (חלשה ביותר) אינה משמעותית בתהליך זה. למזונות שאינם חומציים כמו שעועית, לחם ותפוחי אדמה אין כל פעולה על השיניים. הדאגה ממאכלים כאלה הסתיימה. הדאגה היחידה ממאכלים שאינם חומציים היא אם הם יסדקו את השיניים בגלל קשיותם. לעיסת קרח, גרעיני תירס לא קצוצים, אגוזים קשים במיוחד, עצמות או חפצים קשים אחרים אינה חכמה, שכן השיניים שבירות.
 5. התחדשות אמייל השן (Reenamelization) מתרחשת רק כשהשיניים נקיות. כל משחות השיניים יוצרות מחסום של גליצרין על השיניים, שדורש 20 שטיפות כדי להוריד אותו. פתרון טוב ניקוי השיניים, שהשתמשתי בו במשך 5 השנים האחרונות, הוא סבון מוצק. להרטיב את המברשת, להחליק איתה את המוט פעמיים-שלוש ואז לצחצח את השיניים ביסודיות ואת החניכיים בעדינות. לשטוף במים 3-4 פעמים. כל השמנים נשטפים מהשיניים והחניכיים מחוטאות. החיידקים נהרגים על ידי הסבון. לאחר מכן השיניים מוכנות לאמליציה מחודשת, כשיש סידן ופוספט בתזונה. האנזים אדנוזין דיפוספטאז מספק פוספט למשטח האמייל. אין להשתמש בסבונים נוזליים. ההרכב השונה שלהם מזיק לפרוטופלזמה.התחדשות אמייל השן הכרחית על בסיס יומיומי מכיוון שהאמייל מתקלף מעט במים כמו גם בעצמות לאורך עשרות שנים המובילות לשקעים בעצמות ולחורים בשיניים גם בהיעדר התקפת חומצה. ללא התחדשות של אמייל השן, לעולם לא יכולות להיות לנו שיניים טובות.
 6. ניתן להשיג סידן (1.2 גרם אם הוא המקור היחיד) עם ויטמין D מחברת Walgreens במחיר סביר ביותר. דרישות ויטמין ומינרלים נדרשות אחרות בגוף ניתן למצוא בעמוד 56 של הספר שלי. ויטמין D עוזר להעביר סידן לאתר הנחוץ לו. כל תרכובות הסידן המסיסות בחומצה כמו סידן פחמתי או סידן ציטראט מתאימות ל-D. מובן מאליו כי סידן הכרחי בבניית שיני סידן פוספט.
 7. מונוסודיום פוספט הוא התוסף הטוב ביותר לפוספט שכן הוא טהור מאוד ומסיס במים. כל שעליך לעשות הוא לקחת בערך 1/5 כפית (1 גרם), להמיס אותה ב-2 ס"מ מים בפחות מדקה ואז למלא את הכוס ולשתות אותה מדי יום. זה מטפל בכל העצמות, השיניים, ה- DNA, ה- RNA ולפחות 30 האנזימים המכילים פוספט המופיעים בעמוד 53 בספר שלי. גופנו פועל על אנזימים וקשה לנו לאבד אף אחד מהם. אפילו המוח דורש אותם. פוספט מווסת גם את ה- pH בגוף. (הערת העורך: אפשר להזמין מונוסודיום פוספט באיכות מזון מכאן).
 8. אבקת ויטמין C (חומצה אסקורבית). שים 1 כפית שטוחה (4 גרם) בכוס, הוסף 1/2 כפית סודה לשתייה ללא אלומיניום, הוסף 2 ס"מ מים, תן לזה לתסוס, דלל לחצי כוס, ושתה. התרכובת המיוצרת כאן היא נתרן אסקורבט. זה מסיס בערך פי 1000 מויטמין C, ותגובתי יותר כלפי בניית נוגדנים ורקמות חיבור והרס של נגיפים. כך החניכיים מחזקות בחזרה את השיניים, והדבר מסייע לנו להימנע מכל סוג של ניתוח פה ל"נסיגת חניכיים". נסיגת חניכיים אינה אלא כיסי חניכיים הנגרמים על ידי משחת שיניים ובמיוחד פלואוריד, החותך את כל החלבונים בגלל מטענו השלילי ביותר. פלואוריד הוא היון השלילי הקטן ביותר עלי אדמות, וכתוצאה מכך הוא החלקיק השלילי ביותר על פני כדור הארץ. ככזה, פלואור שובר את קשרי המימן החיוביים, המחזיקים את הסלילים יחד, בחלבונים ובאנזימים.
 9. אנו יודעים שלחיידקים אין שום קשר לאובדן אמייל. היו עדים למיליארדי שרידי בעלי חיים ואנוש באדמה שאיבדו את כל הבשר והופכו לאמייל ועצמות בשיניים. זה די ברור שהשיניים עברו מגע חיידקי אך אינן מושפעות. אותו דבר בשיניים אנושיות. הם לא יכולות להיות מושפעות מחיידקים מכיוון שאין באמייל פחמן או מימן שעליהם חיידקים מתקיימים. מחקר של מוטציות של סטרפטוקוקוס כמקור ל"דעיכה" כביכול של השן הוא בזבוז מימון ממשלתי שנתרם לארגוני שיניים.
 10. סוכרים (פרוקטוז, גלוקוז וסוכרוז) נמצאו במחקרי המעבדה שלי כמי שלא מסוגלים להמיס סידן פוספט במידה כלשהי, אפילו בתמיסת מים חמים. הסיבה לכך היא שתהליך הלכידה (chelation) של הסוכר לכיוון השיניים הוא איטי בגלל גודלה הגדול של המולקולה ואולי בגלל הצורה המסוימת של החומר הלכוד (chelate) שנוצר. סוכרים אינם הגורמים לחורים שיניים במידה רבה כלשהי, אך עדיין זה לא יזיק לשטוף אותם מהשיניים לאחר צריכת סוכריות, במיוחד הזן הדביק. המכשול הדביק ימנע יצירת אמייל חדש.
 11. פלואוריד ברמות נמוכות מאוד הורס לפחות 66 מתוך 83 אנזימים (עמ' 53 בספר שלי) על ידי ניתוק קישור קשר מימן בין סלילי האנזים. פלואוריד גורם ל- 113 מחלות ידועות (עמ' 54 בספר שלי). עשרה מהם הוקמו באמצעות מחקרים בסמיות כפולה, שעל אף שהם ראויים לציון, עשויים להיות בעלי חשיבות רבה יותר מהאבחנות האישיות.פלואוריד בג'לים המשמשים (באופן לא הולם) להקשחת האמייל הוא רעיל ביותר בריכוז של 13,000 חלקים למיליון (1.3%). קיית קנטור (ממקמניוויל,אורגון) מת בכיסא רופא השיניים לפני 3 שנים בבליעת חצי כפית מהג'ל. אחיו כמעט נפטר מאותו טיפול, אך ניצל על ידי מתן סידן גלוקונאט.שלושה חולי דיאליזה בכליות בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת שיקגו מתו לפני 3 שנים כאשר אחיות השתמשו במי ברז לא מטוהרים לדיאליזה. במי שיקגו יש 2 חלקים למיליון של פלואוריד במהלך החורף. מים פלואורטים הם קטלניים לחולי דיאליזה. פלואוריד מזיק מאוד גם לכליות של אנשים רגילים.אפשר למצוא את המינון הקטלני של מספר גדול של כימיקלים כל הזמן מרעלים של בוטוליניום ורעל נחשים ועד סוכר, שאינו רעלן, בעמודים 57 ו -58 בספר שלי. מעניין שהמינון הקטלני של תרכובת פלואוריד לגבר 50 ק"ג הוא 2.5 מ"ג (חומצה פלואורואצטית) ו -400 מ"ג לתחמוצת ארסן. אנשים רבים, בעלי חיים ודגים עלי אדמות, במיוחד בארה"ב, מתו בעקבות צריכת פלואוריד, אך מעט מאוד, אם בכלל, על ידי ארסן.חברות משחות שיניים נדרשות כעת לשים הערות אזהרה על משחות השיניים כדי להבטיח שילדים לא יצרכו צריכת יתר מהחומר של 1000 חלקים למיליון (.1%) כדי לגרום להם לחלות או לגרום למוות. תקנה זו נוצרה אחרי מתביעות נזיקין עקב ילדים שהורעלו ממשחת שיניים המכילה פלואוריד.הנתונים הטובים ביותר הזמינים מצביעים על כ -120,000 חולי סרטן שנהרגים מדי שנה בגלל פלואור במי השתייה שלהם. אלה כוללים חולים עם כל סוג של סרטן. את העלייה הדרמטית של מקרי סרטן בארה"ב בתקופה האחרונה אפשר להניח ישירות על כתפי רופאי השיניים בגלל האנרגיות הבלתי נלאות שלהם להמיר מועצות עירוניות לשים פלואור במים ל"שיני הילדים". הם מסוגלים לעשות זאת בגלל מענקים ממשלתיים גדולים. זה לא הגיוני להאמין ש"כל דבר "בסביבה גורם לסרטן. האופי הייחודי של יון פלואוריד בהשמדת אנזימים ראוי לתשומת לב.

 

חלק מההסמכות של ד"ר. JUDD:

 1. חוקר בתעשייה: 18 שנים.
 2. פרופסור לכימיה: 33 שנה; פרופסור אמריטוס בדימוס.
 3. מחקרי מעבדת פלואוריד: לינדה אייר (אנרגיה אטומית), פרדו (פוספטים ופלואורורגנים), רייט פילד (פלואורורגני), מכללת פיניקס (ניתוח מהיר לפלואור במים): 13 שנים
 4. מחבר: שיניים טובות לידה עד מוות, 117 עמודים. ינואר 1999 (מהדורה מחודשת).
 5. מחבר: כימיה, השימושים בה בחיי היומיום, 305 עמודים. יולי 1997 (מהדורה מחודשת).
 6. מחבר, חידונים עצמיים לכימיה ושימושים בה, 110 עמודים. 16 ביולי 1997.
 7. מחבר, תוכנית היגיינה כימית, 87 עמ '. 23 באפריל 1998.
 8. דובר, סופר, מנחה רדיו, מחבר ספרים.
 9. לוחם לאמת בשימושים מעשיים בכימיה.
 10. מחבר התצהיר לתמיכה בפסק הדין המסכם נגד פלואוריד.
 11. יוצר "תרופת האלכוהול" לנגיפים.

איש קשר:

Dr. Gerard F. Judd, Ph.D.
Chemistry Researcher, Professor, Author, and Educator
6615 West Lupine
Glendale, Arizona 85304-3136
E-mail: [email protected]


 

אפריל 2002 – מכתב מאת ד"ר ג'רארד פ. ג'אד, כימאי, חוקר מזה 18 שנים ופרופסור לכימיה במשך 33 שנים.

מנהל ממשלתי ועובד יקר: כולנו יכולים להפסיק לבזבז מיליארדים על עבודות שיניים ומחקר אמריקאי. תן לי לספר לך מדוע: למדתי את הגורמים האמיתיים לחללי שיניים ולדלקת חניכיים. אנשים, כולל אתה, יוכלו כעת לטפל ברפואת שיניים משלהם בעלות לא משמעותית, ולסיים בשיניים מושלמות. הסוף לחורים בשיניים ולזיהומי חניכיים! כמות רבה של מחקר שיניים מכובדים מוכיחה את הדברים הבאים:

 1. הסוף לחורים בשיניים – פשוט לשטוף את החומצות מהשיניים. רק חומצות אוכלות את האמייל. לא היו חורים בשיניים אם כל האנשים היו שוטפים חומצות משיניהם במהירות. פשוט שתו מים, חלב או נוזלים לא-חומציים אחרים בזמן האכילה. מים מגיבים עם חומצות.
 2. מזון ומשקאות, למעט אלה המכילים חומצות, אינם משפיעים על אמייל השן. לסוכרים אין שום השפעה על האמייל.
 3. חיידקים אינם יכולים לפגוע באמייל (סידן הידרוקסי פוספט). אין דבר כזה ריקבון האמייל מאחר וחיידקים דורשים פחמן ומימן כדי לחיות. מיליארדי שרידי אדם ובעלי חיים מראים שיניים ועצמות עמידים בפני אורגניזמים הקשורים לאדמה.
 4. אמייל השן מתחדש כשהשיניים נקיות. כדי לנקות את השיניים השתמשו בכל סבון מוצק. סבון נשטף בשתי שטיפות בלבד. מה לגבי משחות שיניים? הגליצרין שבמשחות השיניים כל כך דביק שלוקח 27 שטיפות להוציא אותו. שיניים המוברשות במשחת שיניים מצופות בציפוי דק שאינו מאפשר לאמייל להתחדש.
 5. נטילת סידן ופוספט בתזונה גורמת להתחדשות האמייל שבשיניים,  אך רק כשהן נקיות. סבון מוצק עושה עבודה מושלמת בניקוי המשטח. האמייל מתעבה ונהיה פחות רגיש. אדנוזין דיפוספט מעביר פוספט לשיניים.
 6. חיטוי חיטוי על ידי הברשה עם כל סבון מוצק. לא רק חיידקים ווירוסים נהרסים במהירות על ידי כמויות קטנות של סבון במים, אלא גם זבובים לבנים וכנימות. גננים: ריססו כפית אחת של סבון כלים בכלי ליטר אחד של מים כדי להרוג זבובים לבנים וכנימות.
 7. כשמברישים בסבון מוצק, פלאק, ההתגבשות שנדבקת לתחתית אמייל השן, מפסיק להצטבר ולבסוף יורד . טיפולי שיניים להורדת הפלאק יוצרים חורים באמייל. חורים אלו לוכדים אוכל וגורמים לזיהום חניכיים.
 8. מניעת פלאק מעכבת היווצרות כיסי חניכיים. כיסי חניכיים נוצרים כאשר הפלאק מרחיק את החניכיים מהשיניים. כיסי חניכיים, בעומק של 1 עד 8 מ"מ, נוצרו גם על ידי פלואוריד, אשר חותך את מולקולות החלבון המחברות את החניכיים אל השיניים. סבון מונע דלקת חניכיים הנגרמת על ידי חיידקים הנמצאים בכיסי החניכיים.
 9. ויטמין C ופוספט עוזרים בחיבור החניכיים חזרה לשיניים. עיסוי החניכיים באצבעות מוצא מהחניכיים חומרים העוזרים להידבקות החניכיים לשיניים, מה שעוזר לתהליך. ניתן להפחית אבצסים על ידי החזקת אלכוהול 14% בפה במשך 5 דקות.
 10. ניתוח "נסיגת חניכיים" יסתיים כשכיסי החניכיים נעלמים. עצם אזכור הפרוצדורה, הכוללת העברת בשר מגג הפה לאזור הנכרת של החניכיים, הוא הליך מתועב וחסר תועלת שעליו לעבור מן העולם ולהישכח.
 11. הסרת הפלואוריד ממי השתייה, משחות השיניים והג'לים תשמר את פעולת האנזים אדנוזין טריפוספט (ATP) כך שהוא יכול להעביר פוספט לסידן על פני השן, והתוצאה היא אמייל יפהפה, גמיש למחצה.
 12. כאמור לעיל, ניתן לחבר את החניכיים מחדש אל השיניים על ידי נטילת ויטמין C (חומצה אסקורבית) (1 כפית) עם סודה לשתייה ללא אלומיניום (1/2 כפית) ב-2 ס"מ מים, מה שמאפשר לה לתסוס, ואז לדלל לחצי כוס עד כוס מים ולשתות. הסודיום אסקורבט שנוצר אינו חומצי, טהור מאד, ומסיס פי אלף מויטמין C. סודיום ASCORBATE הוא תגובתי יותר מחומצה אסקורבית (C) בבניית רקמות חיבור ומבני נוגדנים ויעיל יותר בהריגת נגיפים וחיידקים.
 13. נסיגת חניכיים ורובד מסתיימים כשמשתמשים בסבון לצחצוח ויטמין C נלקח מדי יום כמו שמתואר בסעיף הקודם.
 14. ל -30% מהצעירים האמריקאים בגילאי 8-10 אין חורים. 100% מבני הנוער האוגנדים בגילאי 6-10 אין חורים. מה זה אומר לנו?
 15. מדוע השיניים של הצעירים באוגנדה טובות פי 3 מאלו של הצעירים האמריקאים? א. מכיוון שהם צורכים פחות מזון חומצי. ב. אין להם פלואור במי השתייה שלהם, ג. הם אוכלים ארוחות קבועות במקום לגמוע ממשקאות חומציים כל היום, ד. יש להם יותר סידן ופוספט בתזונה שלהם, ה. יש להם פחות רופאי שיניים ש"עבדו" על השיניים שלהם.
 16. בספרות הדנטלית כתוב של-42% מהאמריקאים מעל גיל 65 אין שיניים טבעיות וכן ל-25% מאלו שמעל גיל מעל 43 .
 17. בספרות הדנטלית נאמר כי לאמריקאי בן 43 יש בממוצע 32 חורים, גיל 17 יש 13 חורים, אצל שחורים ועניים (ללא סידן ופוספט) יש פי שניים מכך ואצל האינדיאנים פי 4. ניתן לייחס את המצב של האינדיאנים לתזונה העלובה שלהם, להפלרה המופרזת, ולטיפול החינמי שהם מקבלים בשיניים שזקוק לשיפור.
 18. אם הפלרה הייתה יעילה למניעת חורים בשיניים, האינדיאנים היו צריכים לקבל את הכי פחות חורים בשיניים. הם קיבלו הפלרה מאולצת למשך 62 שנה.
 19. דוברים של קבוצות לאומיות מתחילים להבחין בעלייה מדאיגה בחורים בין ילדים ובני נוער. אותם רופאי שיניים ממליצים על אוטמים דנטליים, במיוחד עבור בני נוער מבוגרים שלא נחשבו בעבר למועמדים לטיפול. אך אם כעת הוזמנו חומרי איטום, האם אין רופאי השיניים מודים בכך שאין להם שום ביטחון ביכולת הפלואוריד למנוע עששת?
 20. בארבעה מחקרים אמינים גדולים נמצא כי פלואוריד במים בריכוז של חלק אחד למיליון הגדיל אל כמות החורים בשיניים ב- 7%, 22%, 14% ו-10% (21% בממוצע). הסיבה לכך שעליות אלה קשורות לעובדה שה-ATP נהרס על ידי פלואוריד, ופלואוריד הסידן הגולש לאמייל הוא זר למורכב השיניים והופך את האמייל לחלש, שביר וחסר צבע.
 21. בריאותן של השיניים האמריקניות תחזור להיות כמעט מושלמת אם יושם משטר שטיפה במים, צחצוח בסבון ונטילת סידן, פוספט וויטמין C בתזונה.
 22. למרבה המזל, אנו יודעים כיום כי "פרוטוקול השיניים המושלם" של רפואת שיניים בהפלרה הוא לקוי. אם ההערכות המוקדמות של שיפור השיניים בשיעור של 80% בשיניים לילדים עד גיל 13 היו אמיתיות, לכל אמריקאי היה עכשיו בממוצע פחות מחור אחד. השיניים באמריקה נמצאות במצב מצער, שהולך ומתדרדר.
 23. מספר רב של מדענים מובילים במהלך 60 השנים האחרונות הפריך את התיאוריה לפיה פלואוריד מסייע לשיניים, או שהוא חומר מזין המועיל לאדם.
 24. הימנעות מפלואוריד היא למנוע יותר מ -114 תחלואים המופיעים בהפניות בספר שיניים טובות לידה עד מוות מאת ג'רארד פ. ג'אד, דוקטורט. 114 תופעות הלוואי הרפואיות הללו הנגרמות על ידי פלואוריד בריכוז 1ppm הולכות כל הדרך החל מכאבי ראש ועד לסרטן. 13 מתופעות לוואי אלו הוכחו על ידי מחקר כפול סמיות שנערך על 60 חולים על ידי 12 רופאים, רוקח אחד ועורך דין אחד.
 25. המנגנון להרס אנזימים על ידי פלואוריד הוכח על ידי מחקרי רנטגן. קשרי מימן נשברים על ידי פלואוריד.
 26. פלואוריד הוא החלקיק השלילי הקטן ביותר על פני האדמה. מכיוון שחלקיקי הפלואוריד הם כל כך קטנים וכל כך שליליים כל כך, עד שהם מתחברים עם קשרי המימן המחזיקים את סלילי האנזים במקום והורסים כל מולקולת אנזים כבר בריכוז נמוך מאוד של 1 עד 3 חלקים למיליון. אנזימים אלו לעיתים פי 3,000 ומעלה מגודלם הקטן של הפלואור. זהו אפקט הרסני ביותר.
 27. להימנע מפלואוריד זה להימנע מהרס של 83 אנזימים המפורטים בספר שלי. פלואוריד הוא רעל ביולוגי חמור. בהיותו בעל מטען שלילי חזק, הוא פותח קשרי מימן חיוביים באנזימים ובחלבונים.
 28. מזל שלמדנו שפלואוריד הוא רעל עצבי. פלואוריד גורם לחורים בשיניים – ללא כל צל של ספק. .
 29. גם מתיל כספית שנוצר מהאמלגם שאיתו סותמים אל השיניים הוא קטלני וגורם למחלות מוחיות. מילויים העשויים מקוורציט ואפוקסי הם תחליף בטוח.
 30. פלואוריד פוגע בכלכלה בכך שגורם לאנשים לרכוש מים השונים מהמים העירוניים כדי להימנע ממנו. זה גם פוגע בכלכלה בכך שהוא הופך אנשים תלויים במקצועות שאינם ניתנים לסימן שאינם יודעים עליו דבר. בורות לגבי פלואוריד ומה שהוא עושה היא בכל רחבי העולם.
 31. שמור על השיניים לחות. שיניים יבשות נסדקות בקלות. גם אם אתה לועס קרח, השיניים עלולות להתפורר. לשיניים יש כוח שבירה.
 32. תסתכל בפה שלך. תגיד לרופא השיניים מה ברצונך לעשות וקבל כמה הצעות מחיר. שמור על הונך.

כעת אנו יודעים שנוכל לבטל את האור הירוק שהעניק הארי טרומן בעזרת הקונגרס לסבסוד שיניים. מיליארדי דולרים שירדו לטמיון בהקשר זה (משפט ציבורי 755, 24 ביוני 1948) ניתן להחזיר כעת למשלמי המיסים. 

אשמח שתשתפו את המידע הזה עם נציגיך בקונגרס, כך שהם ואנחנו נתריע בפני העיתונים, תחנות הרדיו והטלוויזיה, כתבי העת וכל שאר תקשורת החדשות, כמו גם את חבריהם, משפחותיהם ושותפיהם על קפיצת מדרגה ענקית זו טכנולוגיית שיניים.

אני מבקש את המשוב שלך על מכתב זה והייתי רוצה שתבקש משוב מאלו שאליהם אתה פונה. זה חשוב מאוד!

בכבוד שלך,
ג'רארד פ. ג'אד, דוקטורט. פרופסור אמריטוס, כימיה

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X