אינדול 3 קרבינול – I-3-C (I3C)

אינדול-3-קרבינול הוא חומר הנמצא בירקות משפחת המצליבים: ברוקולי, כרוב, כרוב ניצנים, כרובית, קולרבי, עלי חרדל, צנון, ולפת. אפשר גם לייצר אותו במעבדה.

שימושים עיקריים

I3C משמש למניעה של סרטן השד , סרטן המעי הגס , וסוגים אחרים של סרטן . מכון הבריאות הלאומי האמריקני (NIH) בדק את החומר בתור סוכן מונע אפשרי לסרטן.

הוא משמש גם לטיפול בפיברומיאלגיה , בגידולים בתוך תיבת הקול (הנגרמים על ידי וירוס הפפילומה) בגידולים בתוך דרכי הנשימה הנגרמת על ידי וירוס, צמיחת תאים לא תקינים בצוואר הרחם (דיספלזיה צוואר הרחם), וזאבת מערכתית  אדמנתית (לופוס). יש המשתמשים באינדול-3-קרבינול לאיזון רמות ההורמונים, לטיהור המעיים ואת הכבד , ולתמיכה במערכת החיסון.

לדברי ד"ר עדיאל תל-אורן, I-3-C נוגד גם את וירוס ההרפס.

איך זה עובד?

החוקרים מתעניינים באינדול-3-קרבינול למניעת סרטן, במיוחד סרטן השד, צוואר הרחם רירית הרחם, וסרטן המעי הגס . הסיבה שלהם היא כי תזונה עם כמויות גדולות יותר של צריכת פרות וירקות, קשורות לירידה בסיכון לפתח סרטן. חוקרים חושבים כי אינדול-3-קרבינול הוא אחד מרכיבי הירקות העשויים להגן מפני סרטן (1).

שימושים עיקריים של I3C (אינדול-3-קרבינול)

החומר יכול לשמש עבור מגוון של בעיות בריאות. לאיזון את רמות הורמונים, לסייע להגנה מרעלים, לקידום בריאות כללית, הוא יכול לתמוך בטיפול ב:

סרטן: מחקר שנערך בחיפה, ישראל ע"י מכון טכנולוגי לישראל, חקר את השימוש ב I3C על עכברים כמונע וגם כטיפול בסרטן. החומר הוזרק ישירות לתוך הגידול בערמונית, זה הפריע לצמיחת הגידול. נמצא מווסת את הגנים. אינדול-3-Carbinol שיחק תפקיד משמעותי בבקרה של מחזור התא, התפשטות תאים והולכת אותות.

אינדול-3-Carbinol נמצא מעכב קולטני האסטרוגן בממברנות שד, מקטין את הסיכון לחלות בסרטן השד.

חלבון BRCA ישנו חלבון תיקון המכונה BRCA המונע את ה-DNA הגנטי הפגום, מלעבור לדור הבא.  גנים פגומים מגבירים את הסיכון התפתחות סרטן. אם ישנן כמויות נמוכות של BRCA, נראים יותר תאים סרטניים, מכאן הרעיון כי רמותת גבוהות של BRCA תמנענה צמיחה נוספת. מוצע כי אינדול-3-Carbinol יסייע בקידום חלבון תיקון זה: BRCA.

המחקרים המבוצעים בימים אלה, התחייבו לכלול בהערכת פעילות I3C עם מחלות שונות, כולל לימפומה ולוקמיה. אנא להתייעץ עם הרופא שלך לקבלת מידע נוסף לגבי Indolei-3-Carbinol לטיפול בסרטן.

פיברומיאלגיה: קשת רחבה של תסמינים מגדירה זאת מצב שרירים ושלד כוללים כאבי שרירים, כאבי פרקים, כאבי ראש, קשיי שינה, עייפות וירידת סף כאב על נקודות רגישות. נקודות הרגישות אלה, גם המוגדרים נקודות טריגר, כוללות ירכיים, ברכיים, מרפקים חיצוניים, חזה עליון, כתפיים וגב של ראש. הסובלים מתסמונת זו מובילה לעיתים קרובות חרדה ודיכאון.

Papillomatosis בגרון: זהו גידול, נגרם על ידי וירוס, בתוך תיבת הקול. זה יכול לשמש גם לטיפול בגידולים בדרכי הנשימה.

דיספלאזיה של צוואר הרחם: זהו מצב שבו יש תאים חריגים על פני השטח של צוואר הרחם. מצב של תאים טרום סרטניים נפוץ בנשים מתחת לגיל 30. התסמינים אינם מובנים מאליהם, ופעמים רבות היא נגלית לאחר בדיקת פאפ. אם אינה מטופלת כראוי, מוגבר הסיכון לפתח סרטן צוואר רחם.

זאבת אדמנתית מערכתית (לופוס): ידוע גם בשם לופוס, מחלה אוטואימונית סדרה זו מתאפיינת באי עייפות חמורה, כאבי פרקים, כאבי ראש, אנמיה, פריחה בפנים וקרישי דם. מחלה זו תוקפת חלקים מסוימים של הגוף בשלבים חלופיים, אשר מאפשר בדרך כלל לחיות חיים נורמלים. SLE הוא לא מרפא המטרה היא להקל על הסימפטומים באמצעות בחירות בתזונה ובאורח חיים. אם ניקח אינדול-3-Carbinol הוא עשוי לתמוך בסילוק רעלים בגוף.

Neoplasia intraepithelial בפות: בניסוי שנערך בבריטניה, נשים שסבלו ממחלה זו, חולקו באקראי לקבלת 200 ו 400 מ"ג של אינדול-3-קרבינול. נמצא כי אין הבדל בין אלו שצרכו 200 מ"ג ו אלו שצרכו 400 מ"ג. אף על פי כן, התברר כמוצלח עם גודל נגע וחומרת מופחת באופן דרמאטי עם סימפטומים יותר ומראה vulvoscopic אולם באזורי vulval עם הכי הרבה הטראומות לא השתפרו.

מינון מומלץ

מומלץ 200-400 מ"ג יום.
התייעצי עם הרופא שלך כדי לקבוע את הכמות המתאימה בשבילך, ניתן להשיג את המוצר ישירות בחנות טופהיל.

תופעות לוואי?

אינדול-3-Carbinol הוא עדיין פריצת דרך חדשה יחסית. ניסויים בבני אדם חשפו תופעות לוואי כולל פריחות בעור, כאבי מעיים, בחילות, בעיות שיווי משקל, רעד או עלייה באנזימי כבד. אם נצרך בכמויות ביחס דיאטה, זה בטוח, אבל כל צריכה, צריכה להילקח תחת השגחה רפואית. אם הינך בהריון, מניקות או מניעה לקחת, להתייעץ עם הרופא שלך לגבי השימוש ב אינדול-3-קרבינול.

למרות היתרונות של I3C, יש ראיות כי בשימוש ממושך יש תכונות קידום גידולים במצבים מסוימים. מחקר שנערך בקרב חולדות זכרים הראה בעיות פוריות. יש גם אפשרות שזה עלול להגדיל את הסיכוי לאוסטיאופורוזיס בנשים לאחר הפסקת המחזור, כפי שהוא מקדם את האיון של אסטרוגן. אם אתה לוקח תרופות כי הוא מתפרק בכבד, אינדול-3-Carbinol עשוי להגביר את קצב הפירוק ולהקטין את האפקטיביות של התרופה. חשוב להתייעץ עם הרופא שלך לגבי כל הסיכונים הכרוכים בכל תוסף (2).

אם אתם מתוסכלים ממצב הבריאות שלכם, נבוכים מול שפע האפשרויות, חסרי סבלנות מול הרצון לבדוק את כולן וחוסר הזמן לעשות זאת, יש עצה! אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. בחרו היום בבריאות של מחר! העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא תמיכה נטורופתית יכולה לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. התקשרו עכשיו לקו החם 03-9569449 או כתבו לנו בוואטסאפ. בואו לבקר!

ידע הוא כח! הכל מתחיל בהקשבה לעצמנו, באמירת תודה, בתפילה לבורא עולם, ובבחירה מושכלת של הערוצים שלהם אנחנו מקשיבים. מי שמעריך מזון בריא וטיפול טבעי, מומלץ שיתעדכן בערוצי תקשורת אלטרנטיביים ונקיים, שאינם מצונזרים. התחברו לקבלת עדכונים במייל . אנחנו שולחים מדי פעם מילות עידוד והעצמה, כתבות מרחבי העולם, מידע על חידושי בריאות , וטיפים מועילים.

מקורות

  1. INDOLE-3-CARBINOL
  2. Indole-3-Carbinol (I3C)

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X