דור 5 – משחק באש

מאז ראשית השימוש בטלפונים סלולריים באופן נרחב, בשנות ה-90, התפתחה הטכנולוגיה האלחוטית במהלכים שכונו 'דור 1', 'דור 2', ואחר כך גם 3 ו-4. מדובר בתדרי שידור שפירושם בעצם גלים מחזוריים בלתי נראים הנישאים באוויר, כי קרינה היא למעשה אנרגיה המתפשטת בחלל. הבעיה הבריאותית הנובעת מקרינה מלאכותית כזו היא 'התדפקות' גלים אלה שוב ושוב על ולתוך תאי גופנו, והנזק המצטבר ממנה המשפיע על תפקודים גופניים רבים. זאת בניגוד לקרינת השמש שהיא טבעית ומבורכת לגוף כשנחשפים אליה במידה סבירה, כמו גם לכל החי והצומח. 

כעת יש ברחבי העולם מגמה להתקין דור 5 בסלולר – אנטנות חדשות בפריסה הרבה יותר אינטנסיבית מזו הקיימת כיום – כלומר אנטנה סלולרית כל מאה מטר בערך. מה יהיה האפקט של פריסה כזו? חוקרים עצמאיים רבים (ולא כאלה המקבלים מימון מחברות הסלולר) מזהירים שהתוצאות עלולות להיות חמורות. בגייטסהד שבאנגליה, למשל, נפרסו אנטנות דור 5 ותושבים מדווחים על בעיות שינה, דימום מהאף, ושיעור גבוה של הפלות. https://www.dailymail.co.uk/health/article-5409921/Residents-enduring-stillbirths-street-lamps.html

מהנדס תקשורת-הרדיו הישראלי אינג' מיכאל פלג, העובד ברפא"ל, חקר נזקי קרינה אצל חיילים שעבדו ליד מכ"מים וחלו בסרטן מהקרינה האלחוטית, והוא מסביר:

"השינוי האמור לבוא עם דור 5 הוא למעשה תוכנית מוצהרת ומפורסמת באופן ציבורי ונרחב להגדיל את כמות התקשורת (ביטים לשנייה בשטח מוגדר) פי 100 עד פי 1000 .זה כמובן יגדיל מאוד את חשיפת בני האדם לקרינה.  הכוונה היא לספק דרך הטלפון הנייד סרטים באיכות גבוהה יותר (ומיותרת), משחקי מציאות מדומה וכדומה וגם ליצור את ה IOT-הוא האינטרנט של הדברים, כלומר תקשורת בין חפצים כגון מכוניות, מקררים, אזיקונים, מצלמות אבטחה, תאורה, לחם במכולת, מונים חכמים, חניונים, תחנות דלק וכל דבר אחר.  מדובר בשימוש בתדרים גבוהים שלא היו בשימוש בעבר ושהשפעותיהם הבריאותיות עלולות להפתיע כי הן לא נחקרו מספיק. "

האתר של אינג' מיכאל פלג https://sites.google.com/site/pelegmichael/

ארגון הבריאות העולמי (WHO) הגדיר בשנת 2011 את הקרינה הבלתי מייננת (אותה קרינה הנפלטת מאנטנות סלולר, מכשירים ניידים, ווייפיי, תנורי מיקרוגל וכו') כ"מסרטן אפשרי בבני אדם". האם לגיטימי והגיוני לפרוס אותה על כלל האוכלוסיה (כולל נשים הרות, תינוקות, קשישים וחולים) ללא הסכמה – וללא מפלט? 

היינו מצפים שמשרד הבריאות יעצור מהלך כזה, אך לצערנו ולהפתעתנו, אף שהוא מודה שלא ידוע מה יהיו ההשלכות הבריאותיות של פריסת דור 5 בסלולר הוא גורס ש"לא ניתן לעצור את הקידמה". מהי "קידמה"? האם שווה להוריד סרטים בשתי שניות תמורת המחיר של בעיות פוריות, מומים בעוברים, בעיות זיכרון, קשב וריכוז, ותחלואה גוברת בסרטן? מסתבר שלכאורה אינטרסים כלכליים גוברים כאן על שיקולי בריאות הציבור.

פריסת דור 5 בסלולר מתקדמת. מצב עגום זה מתרחש במקומות נוספים בעולם ומעורר גלי מחאה בצורת עצומות, הפגנות ושביתות. 

ברחבי העולם ישנה התנגדות עזה להתקנת דור 5 בסלולר. 247 חוקרים ורופאים חתמו על עצומה נגד התקנת דור 5 בסלולר ושלחו אותם לאו"ם. ישנן רשויות מקומיות שהצליחו לעצור את הפריסה. מידע רב על כך ניתן למצוא באינטרנט, וכל מי שרוצה לקבל מידע נוסף ו/או להצטרף למאבק כאן בישראל מוזמן ליצור קשר עם הפעילים, ביניהם:

בת-ציון שלומי  [email protected]  077-9500300

שי דנון [email protected]   073-7373-685

מורן דיין, יו"ר עמותת רפא"ל  [email protected]    077-4010047

מוזמנים ללמוד עוד על הנושא באתרים:

ללא קרינה בשבילך

רפאל – ביחד עוצרים את דור 5

שומרי השדה האלקטרומגנטי

קרינה - עישון אלקטרוני

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X