חומצה פולבית: סוד הבריאות המדהים שאף פעם לא שמעת עליו

אם תרצו לחיות חיים מלאים ובשלים עד לגיל מבוגר, קחו רמז מהאנשים הכי מאריכי ימים בעולם ותתחילו להשתמש בחומצה פולבית. היא נוצרה במשך אלפי שנים ממיקרואורגניזמים שפירקו חומר אורגני. היא בו זמנית מזינה ומנקה רעלים. מציעה הגנה יוצאת מהכלל נגד פגיעה קוגניטיבית, מתכות כבדות ואתגרי בריאות רבים, כולל סכרת, דלקת ועייפות כרונית. החומצה הפולבית שמרה על בריאות קהילות ההימלאיה של הודו, נפאל ופקיסטן למשך מאות בשנים.

תועלות בריאותיות

אפשר אולי לסכם את התוסף הזה, כמזון העל של התא, שכן הוא מאפשר לתא להתחדש, להפיק חמצן  ולתקן את עצמו. כאשר רמות החמצן בתאים יעילות ומוגברות, אנו פוגעים כאמור ביכולת ההתרבות של תאים סרטניים שכן אלה מתפתחים בסביבה ללא חמצן.

הפונקציה המשמעותית ביותר של החומצה הפוליבית היא עידוד ייצור מוליכי החשמל בתא המאפשרת לתא לשמור על איזון ועמידות. התוצאה של הולכת חשמל לתא- היא ראקציית חמצן וכאשר התא מוזן כהלכה, הוא מסוגל להפיק בעצמו חומצות אמינו ואנזימים החיוניים לתפקוד הכללי של בגוף.

זאת הסיבה שיתרונות החומצה הפוליבית חולשים על כלל הגוף שכן ברגע שהתא מוזן, רמת האנרגיה, תחושות הכאב ועמידות הגוף משתפרות פלאים. לכן לתוסף החומצה הפוליבית תועלות נוספות כמו-

  • חיזוק כולל של המערכת החיסונית
  • מסייעת בספיגת ויטמינים ומינרלים
  • מנדפת רעלים ודלקות
  • מסייעת בהפחתת כאב ומעלה את רמות האנרגיה בגוף.

החומצה הפולבית נמצאת באופן רגיל בקרקעות בריאות, ונספגת על ידי הצמחים. לצערנו, עקב השימוש בשיטות חקלאות מודרניות ובדשנים כימיים כמותה ירדה מאד במשך השנים. מערכות מודרניות לטיהור מים מסלקות את מה שנשאר וכך הכמות של החומצה הפולבית יורדת אף יותר.

בהתחשב בכך שהחומצה הפולבית היא נוגד חמצון מעולה, עשירה במינרלים ומשפרת באופן דרמאטי את הספיגה והניצול של חומרים מזינים, אין זה פלא כי המחלות במדינות המערביות המודרניות משתוללות כשהחשיפה לחומצה הפולבית הנמצאת בטבע יורדת.

לדברי קבוצת המחקר של ד"ר אדוורד, מייסד Global Healing Center:

"חלק מהתועלות של החומצה הפולבית נובעות כיון שכשצמחים ובעלי חיים סופגים ממנה כמויות גדולות, התגובות הביוכימיות שלהם מואצות ונעשות יעילות יותר. הפעילות האנזימטית מתגברת וקרומי התא הופכים לחדירים יותר. המים יכולים לחדור יותר בקלות לתוך התא בקצב מוגבר. דבר זה מועיל הן לצמחים והן לבעלי חיים על ידי עידוד ההידרציה המאוזנת ואיפשור הסילוק של חומרים רעילים בלתי רצויים."

קבוצת המחקר ממשיכה: "ידוע כי שתיית חומצה פולבית מגדילה את יכולת התא  לשחרר חומרים רעילים. תוכנית האקוטוקסיקולוגיה האוסטרלית מצאה כי כשדגים שחו במים עם חומצה פולבית, רמת רעילות האלומיניום בדמם ירדה פי 6."

יתר על כן, החומצה הפולבית "לוקחת חלק פעיל בהעברת גורמי התזונה לרקמות עמוקות ומסייעת להתגבר על עייפות, תרדמת ועייפות כרונית. היא יעילה גם כשיקוי ללב, לקיבה ולמערכת העצבים ומהווה סוכן אדפטוגני נוגד סטרס." (2). נמצא כי החומצה הפולבית מרתיעה אתגרי בריאות קוגניטיביים תלויי גיל,  אלצהיימר, צהבת, דלקת סימפונות וגם אנמיה. ד"ר סוזן לארק, סמכות מובילה בתחום התזונה הקלינית והרפואה המונעת, מדווחת על עדויות ללא ספור מאנשים המשתמשים בחומצה פולבית ומאמינים שהיא סייע להם בריפוי של סרטן, פיברומיאליגיה, דלקת פרקים, פצעים, אוטיזם וכאב כרוני.

וגם, מחקר שפורסם בג'ורנל ההודי לרוקחות נמצא כי החומצה הפולבית יעילה בבלימת סוכרת על ידי הפחתת רמות סוכר בדם ושיפור פרופיל שומנים בחיות מעבדה.

מעבר למקורותיה במזון ובמים שלא טופלו, אנשים צרכו חומצה פולבית באופן מסורתי על ידי כשהוסיפו אותה לחלב גולמי מותסס, או בתור Shilajit – חומר דמוי זפת חזק המשמש באיורוודה.

למרות שהוספת חומצה פולבית עוזרת להבטיח עתיד בריא, חשוב לשים לב לאזהרה הבאה של ד"ר לארק:

"בעוד שחומצה פולבית מגבירה את הזמינות של מינרלים חיוניים, היא יכולה גם להגביר את הצריכה של כמה מינרלים שעלולים להיות רעילים. לכן, חיוני למצוא שילובי חומצה פולבית ומינרלים הממוצים ממקורות טהורים ובלתי מזוהמים ונבדקו לנוכחות מתכות כבדות. "

חומצה פולבית המכילה מעל 70 יסודות קורט טבעיים- בתוכם גם גרמניום.

איפה להשיג

חשוב לציין גם את ה-Fulvic Mineral Complex – שאפשר להזמין מחנות טופהיל מוצר משתלם שזכה להצלחה אצל המתאמנים שלי. ניתן להשיג מארה"ב גם חומצה פולבית בכמוסות – הנה מוצר איכותי שזכה להרבה ביקורות חיוביות.

חומצה פולבית טהורה ביותר מיערות הגשם תוכלו להזמין מאנגליה בטיפות, בבקבוק זכוכית שאינו מפריש למים חומרים נוספים.

לקבלת השירות המלא מומלץ להיעזר בטבע-לי נטורופתיה. השירות כולל ייעוץ נטורופתי בנושאי מינון ומוצרים משלימים, עזרה בביצוע ההזמנה ובבחירת דרך השילוח האופטימלית, ושירות מגן מכס. השירות בעברית וגם ברוסית

References

  1. Fulvic Acid: The Amazing Health Secret
  2. “Shilajit: A panacea for high-altitude problems” Harsahay Meena, H. K. Pandey, M. C. Arya, Zakwan Ahmed, Int J Ayurveda Res. 2010 Jan-Mar; 1(1): 37-40. Retrieved on November 25, 2013, from:Shilajit: A panacea for high-altitude problems

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X